خانه / زرقان / استقرار موکب خدام الحسین(ع) زرقان در سامرا، کاظمین و جاده نجف به کربلا در ایام اربعین

استقرار موکب خدام الحسین(ع) زرقان در سامرا، کاظمین و جاده نجف به کربلا در ایام اربعین

photo_2017-10-23_15-25-17به گزارش زرقان ما ؛ حجت‌الاسلام مهدی چالمه مدیر موکب خدام الحسین(ع) زرقان در سامرا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند “اربعین آغاز جاذبه مغناطیس حسینی است” و برپایی موکب خدام الحسین(ع) در ایام اربعین اظهار داشت: یکی از سه شعبه موکب خدام الحسین(ع) در سامرا مستقر می‌شود که روزانه پذیرایی میان وعده ۲۵ هزار زائر را انجام خواهد داد.

وی به فعالیت‌های دومین شعبه موکب خدام الحسین (ع) در کاظمین اشاره کرد و افزود: این موکب شعبه اصلی بوده که پذیرایی روزانه ۱۶ هزار زائر را بر عهده خواهد داشت.

مدیر موکب خدام الحسین (ع)، سومین شعبه موکب را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: شعبه سوم موکب خدام الحسین(ع) در جاده نجف به کربلا مستقر می‌شود که خدام آن تقریباً ۳۰ کیلومتر از جاده‌های اطراف را نظافت خواهند کرد.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف موکب خدام الحسین(ع) عنوان کرد: این موکب شامل بخش‌های چایخانه، رخت شور خانه با ۱۶ دستگاه، نانوایی، خیاطی، پیرایشگاه، طب سنتی و سوزنی نیز می‌شود، همچنین موکب علاوه بر اینکه خدمات بسیاری را به زوار ارائه می‌دهد به دیگر مواکب نیز کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام چالمه بابیان اینکه موکب خدام الحسین(ع) حدود سه الی چهار هزار نفر را در شب برای استراحت اسکان می‌دهد، خاطرنشان کرد: در طول سال تمام ظرفیت‌های موکب صرف فقرا در ایران می‌شود.

 وی به خدمات موکب خدام الحسین(ع) در حادثه سیل اخیر اشاره کرد و بیان داشت: یکی از بخش‌های موکب ستاد بحران است که در حادثه اخیر مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان را در پل‌دختر هزینه کرد.

مدیر موکب خدام الحسین(ع) ابراز کرد: با توجه به مشکلات معیشتی، این موکب اقدام به جمع‌آوری لیست جامع نیازمندان در منطقه به تعداد ۵۰۰ خانواده کرده که تا حد توان کمک‌هایی را انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: برگزاری محفل مهربانی ویژه توزیع لباس، برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب که اقلام مربوط به این امور را زیر قیمت به فروش می‌رساند، ایجاد فروشگاه و نانوانی ویژه توزیع نان رایگان در میان نیازمندان و همچنین ایجاد مرغ داری که درآمد آن نیز صرف امور فقرا می‌شود ازجمله فعالیت‌هایی است که این موکب در منطقه زرقان انجام می‌دهد.

حجت‌الاسلام چالمه در ادامه بیان کرد: برگزاری هیئت هفتگی هر سه‌شنبه‌شب در دفتر موکب، اجرای طرح جهیزیه که آغاز به کارکرده است و همچنین درصدد هستیم که طرح مسکن را راه‌اندازی کنیم.

وی یادآور شد: موکب خدام الحسین(ع) اختصاص به شهر زرقان ندارد بلکه از شهر لپویی و نیز دهستان‌های رحمت‌آباد و بند امیر در این امر خیر سهیم هستند.

مدیر موکب خدام الحسین(ع) تأکید کرد: همه بودجه‌های این موکب مردمی است و هیچ‌گونه بودجه دولتی در این موکب به‌کاربرده نمی‌شود.

درباره milad azizi

میلاد عزیزی ، مسؤل بسیج هنرمندان شهر زرقان ، خبرنگار رسمی شهر زرقان ، سردبیر سایت خبری زرقانما ، 09390506445

پیشنهاد بررسی

899182

پیام تسلیت شهردار و رئیس شورای شهرستان زرقان

شهردار و رئیس شورای شهرستان زرقان با صدور پیامی، شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *